Serie A/ Fiorentina – Napoli, formacionet zyrtare

Fiorentina ka përballë skuadrën e Napolit në kuadër të xhiros së 37-të të Serie A.

Napoletanët kërkojnë tri pikë me çdo kusht në “Artemio Franchi” në mënyrë që ta sigurojnë kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Në anën tjetër, “Viola” nuk ka ndonjë objektiv, pasi gjendet në vendin e 13-të dhe do të hyjë në këtë takim pa presion.

Vetëm Borja Valero mungon për Fiorentinan. Për Napolin, Maksimovic mungon shkaku i COVID-19 bashkë me Lobotkan, ndërsa nga lëndimi nuk do të jenë të gatshëm, Ghoulam dhe Koulibaly.

Napolit i duhen dy fitore për të siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Formacionet zyrtare:

Napoli: Meret; Di Lorenzo, Manolas, Rrahmani, Hysaj; Fabian Ruiz, Bakayoko; Politano, Zielinski, Insigne; Osimhen

Fiorentina: Terracciano; Milenkovic, Pezzella, Caceres; Venuti, Bonaventura, Pulgar, Castrovilli, Biraghi; Ribery, Vlahovic.


Shtuar 16.05.2021 11:49