Seanca e dytë stërvitore, rregullat e Xavi-t tashmë të dukshme

Xavi Hernández drejtoi seancën e tij të dytë stërvitore si trajner i Barçës të mërkurën dhe, sipas klubit, ai kishte vetëm pak lojtarë të ekipit të parë në dispozicion, por rregullat që trajneri i ri katalanasve dëshiron të zbatojë tashmë kanë filluar të shfaqen.

Siç zbulon ‘GOL’, Xavi ka shkuar në Ciutat Esportiva Joan Gamper në orën 08:45 për t’u përgatitur për stërvitje dhe lojtarët kanë mbërritur një orë e gjysmë para fillimit të ditës së punës, e cila ishte planifikuar për në orën 11:00. Gerard Pique , i cili ende nuk ka njëdëmtim, ishte lojtari i parë që mbërriti në Ciutat Esportiva për të vazhduar rikuperimin e tij.

Xavi dëshiron që lojtarët të shkojnë në stërvitje më shpejt në mënyrë që të mund të hanë mëngjes së bashku dhe të forcojnë lidhjet, dhe gjithashtu trajneri dëshiron të përfitojë nga fakti që lojtarët do të jenë më herët në Ciutat Esportiva për të qenë në gjendje të bëjnë biseda dhe komente individualembi aspektet e punës. r.t/albeu.com


Shtuar 10.11.2021 14:30