“S’e bashku kemi jetuar një aventurë të madhe”, Juventus falenderon Mandzukic

Juventusi i ka dërguar një mesazh falënderimi Mario Mandzukic, i cili sot i dha fundit futbollit.

Mandzukic ishte pjesë e Juves nga viti 2015 deri më 2019.

Kroati fitoi 4 kampionate, 3 Kupa të Italisë dhe dy Superkupa të Italisë gjatë periudhës sa ishte në Torino.

Mandzukic luajti 162 ndeshje zyrtare me bardhezinjtë.

“Së bashku kemi jetuar një aventurë të madhe, ishte e mrekullueshme që këtë udhëtim e ndamë me ju”, shkruan në mesazhin e Juventusit për Mandzukicin. /albeu.com/


Shtuar 3.09.2021 23:08