Sassuolo – Inter, formacionet e zyrtare: Asllani nga minuta e parë (FOTO LAJM)

 

Sassuolo dhe Inter do të përballen ditën e sotme në kuadër të javës së nëntë të Serie A.

Simone Inzghi ka preferuar sërish Kristjan Asllanin titullar. Mesfushori shqiptar bën kështu ndeshjen e dytë radhazi që e nis nga minuta e parë në Serie A, pas performancës pozitive me Romën.

Po ashtu në portë për “zikaltërit” është Onana, cili deri më tani ka qenë i preferuar vetëm për Champions League.

Lukaku ende nuk është gati, ndaj sulmi i miqve do të udhëhiqet nga dyshja Lautaro – Dzeko.

Formacionet zyrtare:

/albeu.com

 


Shtuar 8.10.2022 14:02