Saksioni i Casemiros, një lehtësim për Real Madridin

Casemiro i ka dhënë Ancelottit gëzim dhe shkak për shqetësim tek Tite, trajneri i Brazilit. Casemiro nuk do të mund të luajë kundër Argjentinës të martën e ardhshme pasi pa një të verdhë në duelin kundër Kolumbisë që Brazili fitoi 1-0.

Një humbje që është një lehtësim për Real Madridin që sheh sesi një nga pjesët kyçe të skuadrës do të mund të pushojë dhe madje të kthehet më shpejt në Madrid. Lojtari brazilian është një pjesë e pazëvendësueshme në njëmbëdhjetëshen e Ancelottit dhe fakti i shpëtimit të një loje është muzikë në veshët e trajnerit italian.

Casemiro nuk udhëtoi në Brazil në pushimin e mëparshëm të kombëtares për shkak të një infeksioni dentar. Ai pushim ishte i mrekullueshëm për lojtarin që kishte shfaqur shenja lodhjeje para atij pushimi. Tani, pjesa tjetër për të mos luajtur kundër Argjentinës do t’i sjellë dobi edhe atij për të përballuar muajin e vështirë të dhjetorit që e pret Real Madridin. r.t/albeu.com


Shtuar 12.11.2021 14:27