Ronaldo: Numri 7 është mitik te Man United. Ferguson më tha ta merrja, ai e dinte që unë duhet ta vesh këtë fanellë

Cristiano Ronaldo foli për rëndësinë e numrit shtatë te Manchester United.

Manchester United publikoi një material për çështjen e shtatë dhe historinë e tij. Për të, Manchester United intervistoi Ronaldon, i cili tani luan me numrin 7, si dhe ish-lojtarët, në veçanti, Eric Canton dhe David Beckham.

“Të gjithë futbollistët e dinë, si në Mançester ashtu edhe në mbarë botën, se shtatë është numri mitik në këtë klub. Në fillim, kur firmosa për Manchester United, isha shumë nervoz kur pashë stadiumin plot. Pasioni i fansave më ka mahnitur.

Sir Alex Ferguson më tha: “Ti do të marrësh numrin shtatë.” Nuk do ta harroni kurrë një moment të tillë.

E dija historinë e numrit shtatë në klub, por në të njëjtën kohë u ndjeva mirë, sepse një trajner dhe person me përvojë e dinte që Cristiano është ai që duhet ta veshë këtë fanellë”, tha portugez. /G.D albeu.com/


Shtuar 5.11.2022 10:17