Ronaldo kthehet në Manchester me Bentely dhe bodyguard (FOTO LAJM)

Ndërsa shumë yje të United u kthyen në Carrington me një biletë të rezervuar për Katar 2022, një Ronaldo me pamje të zymtë mbërriti në Manchester.

Ai u nis për në stërvitje pas timonit të Bentley-t të tij prej 250,000 £, i ndjekur nga dy roje sigurie trupmadh në një Range Rover. 36-vjeçari tani do ta kthejë vëmendjen te Manchester United, ku situata nuk është shumë e qetë.

Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer ka fituar vetëm dy nga shtatë ndeshjet e fundit, një presion në rritje ndaj trajnerit norvegjez. Kjo do të thotë se ai do të duhet të heqë shpejt problemet e tij në Portugali pasi Solskjaer dhe Ronaldo përgatiten për udhëtimin e së shtunës në Watford të Claudio Ranierit.

Sulmuesi nuk e pranoi shumë mirë dënimin në play-off të Kupës së Botës nga një humbje në minutën e fundit ndaj Serbisë të dielën. Ronaldo ishte pothuajse në lot në fishkëllimën e fundit, përpara se të hidhte një shirit të zemëruar teksa doli jashtë fushës. Vështirë se ka qenë fillimi përrallor i sezonit që Ronaldo do të kishte ëndërruar pas kthimit të tij emocional në klub.

Por ai dukej sikur kishte për qëllim biznesin ndërsa u kthye në detyrën e klubit në Bentley Flying Spur të rangut të tij më të lartë. Është një ndryshim i motorit nga Lamborghini prej 160,000 £ që ai po ngiste teksa u ndoq nga tifozët e adhuruar pasi u kthye në klub në shtator.

Ai është parë më parë pas timonit të Bentley-t elegant dhe ka një lidhje të njohur dashurie me makina të bukura. Në fillim të kësaj vere ai u pa në një turne në fabrikën e Ferrarit në Maranello, ku u raportua se kishte porositur një Ferrari Monza me vlerë 1.4 milionë funte. Edhe pse kjo është vetëm një pikë në oqean në krahasim me 8.5 milion £ që ai raportohet se shpenzoi në një edicion të kufizuar Bugatti Centodieci – një nga vetëm dhjetë në botë.

Superylli besohet të ketë koleksionin e makinave private prej 20 më shumë me vlerë 17 milionë funte, me Bugattis të zgjedhurin e tij./h.ll/albeu.com

 

 

 

 

 

 


Shtuar 18.11.2021 14:52