Roma dhe Milani në “luftë” për Belottin

Roma dhe Milani janë duke “luftuar” për të siguruar shërbimet e kapitenit të Torinos, Andrea Belotti.

Dy skuadrat e duan Belottin këtë verë, derisa kontrata i skadon në qershor të vitit 2022.

Sipas Il Corriere dello Sport, Milan është i gatshëm të ofrojë 25 milionë euro.

Një vend në Ligën e Kampionëve do t’i jap përparësi Milanit para Romës për shërbimet e Belottit.

28-vjeçari është i gatshëm të largohet nga Torino me dëshirën që t’i bashkohet ndonjë klubi me të madh dhe do pranojë t’i bashkohet cilës do skuadër.

Torino nga ana tjetër do pranojë ofertën në vlerën e 25 milionë eurove.


Shtuar 7.04.2021 12:55