Riqui Puig nuk “ngjit” as me Xavi-n

Ka lojtarë që nuk përshtaten plotësisht ose që nuk kanë besim të mjaftueshëm për të treguar cilësinë e tyre. Ky do të ishte rasti i Riqui Puig, i cili as me Xavi Hernández nuk ka arritur të ketë minuta.

Mesfushori, i cili fajësoi Koeman-in për mungesën e minutave, nuk do të jetë një nga ata që trajneri i ri do të rinisë Barcelonën, gjë që tregon largimin e tij gjatë merkatos së dimrit.

Ndoshta mungesa e përforcimeve mund ta mbajë atë deri në verë në Camp Nou, por bordi i sportit tashmë planifikon me të jashtë për sezonin 2022/23. I konsideruar si një nga talentet e La Masía-s, Puig mezi ka lënë gjurmë të cilësisë së madhe që ai çmon dhe tani, me shfaqjen e lojtarëve si Nico apo Gavi, ai nuk do të kishte vend në skuadër.

Disa klube, si Betis apo Getafe, tashmë e kanë në mendje të përforcojnë mesfushën nga janari dhe do të kërkojnë huazimin e tij. Do të shohim nëse lojtari pranon të largohet apo vendos të vë bast për të vazhduar dhe për të tentuar ta kthejë situatën në një shans të fundit, i cili nëse nuk funksionon, mund ta lërë atë edhe gjashtë muaj pa luajtur. /albeu.com


Shtuar 25.11.2021 15:09