Renato Sanches pranon se ishte lojtar i Barcelonës, ky ishte shkaku që përmbysi në fund operacionin

Renato Sanches sapo ka konfirmuar se ai kishte bërë nënshkrimin e tij për Barcelonën, por se ajo u përmbys në momentin e fundit. Mesfushori portugez ishte shumë pranë të qenit “ushtar” në rangun e Camp Nou që nga vera e kaluar, oor një dëmtim bëri që operacioni të anulohej dhe më në fund ai duhej të qëndronte në Lille.

Nëse nuk do të isha lënduar, do të kisha nënshkruar për Barçën këtë verë. Barça dhe Lille tashmë ranë dakord, kishte një marrëveshje“, ka pranuar vetë lojtari në një intervistë për “La Voix du Nord”. “Në fillim ishte një tronditje, pastaj e vendose veten në perspektivë. Futbolli ka të bëjë me ulje-ngritje dhe unë jam mësuar me të. Unë ndalova së menduari për klubet e interesuara dhe pjesa tjetër për t’u fokusuar në rikuperim.”

Portugezi u zgjodh nga direktiva e Blaugranas për të përforcuar qendrën e fushës, krahas një prej kërkesave të Ronald Koeman, asokohe trajner i klubit. /albeu.com


Shtuar 22.11.2021 11:04