Refuzohet kërkesa e PSG-së, Neymar humb finalen e Kupës së Francës

Komiteti Olimpik i Francës ka refuzuar kërkesën e klubit Paris Saint-Germain për kartonin e kuq mbi Neymarin dhe Pesnel Kimpemben.

PSG do të luajë në finale të Kupës së Francës sonte me fillim nga ora 21:15 ndaj Monacos.

E këtë ndeshje pritet ta humbasë ylli i skuadrës nga kryeqyteti i Francës, Neymar dhe gjithashtu edhe qendërmbrojtësi Kimpembe.

Kylian Mbappe është i gatshëm pas lëndimit që kishte pësuar, ndërsa në vend të brazilianit mund të luajë argjentasin Maurco Icardi.

Ky mund të jetë trofeu i vetëm për Mauricio Pochettinon për këtë sezon, pasi mund Lille gjendet në vendin e parë në Ligue 1./


Shtuar 19.05.2021 17:26