Realiteti apo një “kleçkë” para ndeshjes? Enrique: Portugalia ka skaudër më të mirë sesa Spanja

Kryendeshja e ditës së sotme në Nations League padyshim që është ajo mes Partugalisë dhe Spanjës.

Kjo ndeshje do të përcaktojë edhe kokën e grupit që do të sigurojë një biletë për “Final Four”.

Momentalisht kryesimi mbahet nga Portugalia me 10 pikë, ndërsa Spanja e dytra me 10 pikë.

Në konferencën para ndeshjes, trajneri i Spanjës u shpreh se Portugalia është skuadër më e mirë.

“Portugalia ka skuadër më të mirë sesa Spanja”, ka thënë Enrique./albeu.com


Shtuar 27.09.2022 11:15