Reali refuzon ofertën e skuadrës angleze për Eden Hazard

E ardhmja e Eden Hazadit në Real Madridi nuk është shumë e sigurt duke parë që lojtari nuk po ia del që të stabilizohet me formën e tij në “Santiago Bernabeu”, i ndikuar shumë edhe nga lëndimet e shpeshta.

Duke parë këtë situatë, klubet që e admirojnë atë kanë shprehur interesim konkret dhe së fundit një ofertë te klubi spanjoll ka ardhur nga skuadra angleze West Ham United.

Sipas “El Nacional”, West Hamit i është refuzuar oferta prej 25 milionë eurosh për sulmuesin nga Belgjika.

“Blancos” janë të përgatitur të ndahen me sulmuesin e krahut dhe ish-lojtari i Chelseat mund të përfundojë përsëri në Premier Ligë, por drejtuesit e klubit të tij aktual po kërkojnë 50 milionë euro për kartonin e tij.


Shtuar 9.12.2021 16:17