Reali mund të ndryshojë skemën në sezonin e ri, si pritet ta rreshtojë Ancelotti (FOTO LAJM)

Carlo Ancelotti mund të heqë dorë nga i preferuari i tij 4-3-3.

Carlo Ancelotti “po mendon të ndryshojë nga 4-3-3 në 4-4-2”, thotë Marca. Nënshkrimi i Aurelien Tchouameny për mbi 100 milionë euro e bëri atë të mendojë për zbatimin e një sistemi të ri të lojës që francezi të luajë në fillim.

Këtu është skuadra e mundshme e Real Madridit për sezonin e ardhshëm: Courtois; Carvajal, Rudiger, Militao, Alaba; Valverde, Chuameni, Modric, Camavinga; Benzema, Vinicius.

Në mesfushë mund të ketë opsione të tjera, sepse janë edhe Casemiro dhe Toni Kroos. Vërtetë, Casemiro do të mbushë 31 vjeç vitin e ardhshëm dhe gjermani së fundmi tha se mund të mos rinovojë kontratën me klubin dhe madje të përfundojë karrierën verën e ardhshme.

Eduardo Camavinga ka luajtur disa herë në karrierën e tij si mesfushor i majtë, por nëse është e nevojshme, aty mund të luajë edhe Luka Modric.

Vinicius dhe Karim Benzema do të luajnë edhe më afër njëri-tjetrit, gjë që do ta bëjë sulmin e Madridit edhe më të rrezikshëm, dhe potencialisht dyshen më të fuqishme të sulmuesve në botë. /albeu.com/

Shtuar 22.06.2022 17:03