Real Sociedad gjen nigerianin si zëvendësuesin e Alexander Isak

Sadiq Umar është shumë afër transferimit te Real Sociedad.

Siç raporton “Sky Sport”, ish-sulmuesi i Romës dhe Perugia, i freskët nga një sezon i mrekullueshëm me Almerian, është identifikuar nga klubi spanjoll si trashëgimtari i Isak dhe është pranë transferimit për një shumë totale prej 20 milionë euro.

Isak u transferua për një shifër tepër të lartë nga ekipi spanjoll te Newcastle./ h.ll/albeu.com

Shtuar 31.08.2022 08:24