Real Madridi po përgatit një transferim ‘bombë’ falë Jorge Mendesit

Emri i Leny Yoros është dëgjuar edhe një herë me zë të lartë rreth Real Madridit, falë ndërhyrjes së përfaqësuesit me ndikim në futboll, Jorge Mendes.

Ky talent i ri që luan te Lille, ka disa muaj që është në sy të klubit Merengue, por deri më tani nuk kishte nisur asnjë bisedë formale për nënshkrimin e tij.

Figura e Leny Yoros ka tërhequr prej disa kohësh vëmendjen e Florentino Perez dhe rrethit të tij drejtues.

Në moshën 18-vjeçare, Yoro ka treguar potencial të madh te Lille dhe është vendosur si një nga mbrojtësit më premtues në skenën e futbollit evropian.

Me një kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2025, Real Madridi konsideron seriozisht mundësinë e inkorporimit të tij në radhët e tyre për të forcuar linjën e tyre mbrojtëse.

Largimi i Nacho Fernandez në fund të sezonit ka përshpejtuar kërkimin për një zëvendësues të përshtatshëm në qendër të mbrojtjes së Real Madridit.

Në këtë kuptim, Leny Yoro shfaqet si një opsion tërheqës për të mbushur këtë boshllëk. /Telegrafi/


Shtuar 15.05.2024 19:47