Real Madridi po mendon rikthimin në skuadër të Reguilon

Real Madridi është duke konsideruar mundësinë e rikthimit në skuadër të mbrojtësit, Reguilon, por qëllimi i tyre është të ulin vlerën e klauzolës të vendosur nga Tottenham për të.

24 vjeçari u largua nga Madrid për shkak të minutave të pakte që merrte nën drejtimin e Zinedin Zidane, ndërsa te “spurs” është kthyer në një lojtar titullar dhe shumë të rëndësishëm për klubin.

Klauzola e lirimit të tij është 40 milion, e Real Madridi synon ta ulë në 33, një kërkesë që nuk pritet të pranohet nga presidenti Levy.

Ndërkohë “galaktikët” kanë edhe drejtë e aktivizimit të klauzolës edhe për një ose dy viti. /albeu.com


Shtuar 13.10.2021 09:15