Real Madrid refuzon ofertën e parë të Arsenalit për Asension

Marco Asensio është një nga lojtarët që Real Madridi ka vendosur në listen e largimeve. Mallorcani ka parë sesi në sezonet e fundit performanca e tij është penguar nga dëmtimet dhe nga klubi Merengue duan ta largojnë atë të ofrojë përpara se çmimi i tij i tregut të vazhdojë të zhvlerësohet.

Parimisht synimi i bardhezinjve është të detyrojnë transferimin e tyre për verën por nuk përjashtohet mundësia që të largohet këtë janar nëse do të vijë një ofertë e mirë.

Sipas TodoFichajes, Arsenali i ka transferuar Real Madridit një propozim prej 30 milionë euro për të blerë kartonin e ish-lojtarit të Mallorcas. Mikel Arteta është ende i vendosur të rekrutojë Asension dhe prej kohësh i kërkon klubit një përpjekje për të mbyllur ardhjen e tij.

Bardhezinjtë do ta kishin refuzuar tashmë ofertën pasi e konsideronin të pamjaftueshme dhe kjo për shkak se ata e vlerësojnë largimin e tyre në një minimum prej 40 milionë euro. Pavarësisht gjithçkaje nga Londra, ata janë optimistë për negociatat dhe shpresojnë të mbyllin marrëveshjen janarin e ardhshëm. /albeu.com


Shtuar 6.11.2021 20:56