Real Madrid – Celta Vigo, formacionet zyrtare: “Los Blancos” rikthehen në Santiago Bernabeu

Real Madrid pas afro dy viteve, rikthehet në “Santiago Bernabeu” për të zhvilluar përballjen ndaj Celta Vigos, në kuadër të javes së katërt në La Liga.

“Los Blancos” kërkojnë vetëm pikët e plota që të rimarrin kreun e tabelës.

Kroos, Ceballos, Bale dhe Alaba do jenë mungesat e Realit për këtë takim, shkaku i lëndimeve.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Naho, Miguel; Valverde, Modric, Casemiro; Hazard, Benzema, Vinicius

Celta Vigo: Dituro; Mallo, Murillo, Araujo, Galan, Tapia, Mendez, Suarez, Cervi, Aspas, Mina.


Shtuar 12.09.2021 20:08