Real Madrid apo PSG? Mbappe: E kam vendosur ku do të luaj

Kylian Mbappe nuk e ka zbuluar ende të ardhmen e tij, por ka siguruar se vendimin e ka marrë. Te Real Madrid janë optimistë dhe besojnë se kampioni i botës do të jetë i tyri. Gjithsesi pa u bërë zyrtare, askush nuk mund të festojë.

“Nuk mund të flas për të ardhmen time, por do ta mësoni shumë shpejt… Është pothuajse e vendosur. Ky nuk është momenti i duhur, por po, po, vendimi është pothuajse i marrë.

Zyrtarisht do ta publikoj vendimin për të ardhmen përpara se të bashkohem me kombëtaren e Francës në qershor.

Ne duhet të respektojmë të gjitha palët e përfshira. Ka mbaruar, kanë mbetur vetëm pak detaje, por tani ka mbaruar”, është shprehur Mbappe.