Raspadori: Një familje e madhe te Napoli

“Si është te Napoli? Po e gjej veten shumë mirë, mendoj se kam hyrë në një familje të madhe.

Me shoqërues të një thellësie të rëndësishme njerëzore. Janë njerëz vërtetë të mirë, për një djalë si unë që vjen nga një realitet totalisht ndryshe, të jesh me njerëz kompetentë të sjell avantazhe.

Nuk ishte e lehtë por ishte e gjitha shumë e bukur dhe spontane.”

Kështu sulmuesi i Napolit dhe i kombëtares, Giacomo Raspadori, në një konferencë për shtyp nga Coverciano duke folur për eksperiencën e tij të re në oborrin e Luciano Spallettit./ h.ll/albeu.com

Shtuar 20.09.2022 15:18