Rangnick merr lejen e punës, por sonte mbetet Carrick në stol

Ralf Rangnick ka marrë leje e punës dhe është gati për të marrë zyrtarisht drejtimin e Manchester Unite, por sonte ndaj Arsenalit do të vazhdojë të jetë Carrick.

63-vjeçari gjerman u konfirmua si trajner i përkohshëm i “Djajve të Kuq” në fillim të kësaj jave.

Ai do të kryejë këtë rol deri në fund të sezonit para se të fillojë punën si konsulent sportiv për klubin. /albeu.com


Shtuar 2.12.2021 14:25