Rangnick është i hapur për të marrë drejtimin e Man United

Manchester United është në kërkim të një tekniku për të zëvendësuar Solskjaer dhe pasi nuk ka mundur të nënshkruajë me Brendan Rodgers, dhe përballë dyshimeve të Zidane, ata po shohin mundësinë Rangnick.

Ish-trajneri i Leipzig-ut dhe më vonë drejtor sportiv i fabrikës Red Bull, gjithashtu me Salzburgun, tani është drejtor i futbollit rus të Lokomotiv. Pavarësisht se është shumë i lumtur në pozicionin e tij të ri, me thirrjen e Djajve të Kuq ai do të ishte i gatshëm të ndryshonte skenën për të marrë frenat e klubit të Old Trafford.

Ai është kontaktuar nga një ndërmjetës i afërt me United dhe përgjigja e 63-vjeçarit gjerman ka qenë e favorshme për të negociuar largimin e tij nga Moska. Nëse skuadra e Mançesterit më në fund vendos të shkarkojë norvegjezin, Rangnick do të ishte i pari që do t’i thoshte po ofertës.

Natyrisht, përpara se të lirohej nga kontrata e tij aktuale, diçka që nuk do të kushtonte shumë pasi, siç mund ta dimë, ai do të kishte një klauzolë kostoje të reduktuar në rastin e një oferte të rëndësishme nga një kompani kryesore Evropë, si për menaxhimin sportiv, ashtu edhe për stolin. r.t/albeu.com


Shtuar 8.11.2021 11:46