“Raketa” Vinicius Junior, i riu po shkëlqen këtë sezon te Real Madrid (VIDEO)

Vinicius Junior ka pasur një fillim të jashtëzakonshëm në sezonin 2021/22, dhe numrat e tij e kanë bërë Real Madridin të buzëqesh.

Ai po shijon një formë të jashtëzakonshme dhe ka udhëhequr “Los Blancos” përkrah Karim Benzemas.

Në vetëm gjashtë ndeshje në La Liga, ai ka shënuar 5 gola, një numër që nuk e ka arritur më parë.

Ai është vetëm një gol pas për të barazuar sezonin e tij më të mirë të golave ​​në Real Madrid dhe jemi vetëm në shtator.

Ai, së bashku me Benzeman, Thibaut Courtois, Eder Militao dhe Fede Valverde, kanë luajtur në çdo ndeshje nën drejtimin e Carlo Ancelotti deri më tani.

Paraqitja e tij kundër Mallorcas ishte e 125-ta e tij për klubin, ku tani është në moshën 21 vjeçare, duke u bërë një nga lojtarët më të rinj që ka arritur këtë shifër.

Ndeshja e 100 -të e Vinicius erdhi në 1 mars, dhe vetëm Camacho, Iker Casillas dhe Raul Gonzalez e kishin arritur atë numër në këtë moshë.

Numra mbresëlënës

Që kur arriti 100 ndeshje, Vinicius ka luajtur çdo ndeshje të Real Madridit, duke e çuar numrin në 125. 18 prej tyre erdhën sezonin e kaluar, ndërsa shtatë të tjera këtë sezon.

Në moshën e Vinicius tani, Sergio Ramos kishte luajtur 99 ndeshje për klubin, Marcelo 72, Nacho Fernandez dy, dhe Benzema nuk kishte debutuar ende.

Sezonin e kaluar, vetëm Courtois (51) luajti më shumë se 49 ndeshjet e brazilianit, dhe ai u paraqit në 56 nga 59 ndeshjet e fundit të Real Madridit.


Shtuar 24.09.2021 08:16