Rabiot drejt largimit nga Juventusi, Premier League destinacioni i ardhshëm 

Rabiot nuk e ka gjetur vendin e tij në Torino që prej ardhjes së tij dy sezone më parë dhe prej kohësh dyshohet për largimin e tij nga Italia . Pavarësisht viteve të fundit, ai ka ende një poster të madh në Evropë dhe duket se Premier League mund të jetë destinacioni i tij i radhës.

Sipas TodoFichajes, Leicester City ka në listën e prioriteteve francezin. Dhelprat nuk po kalojnë një kohë më të mirë në nivel sportiv dhe Brendan Rodgers do të kishte kërkuar ardhjen e përforcimeve për merkaton e ardhshme të dimrit.

Nga ana tjetër, Juventusi duhet të fitojë para që të jetë në gjendje të balancojë llogaritë e klubit dhe do të mirëpriste largimin e francezit nëse arrin një ofertë e mirë. Bisedimet mes dy klubeve janë intensifikuar javët e fundit dhe ardhja e Rabiot mund të hyjë në fuqi në fillim të janarit. /albeu.com


Shtuar 10.12.2021 13:06