PSG po mendon goditjen e madhe nga Real Madrid

Siç raporton “El Nacional”, e ardhmja e Karim Benzema mund të jetë tek klubi i PSG-së.

Al Khelaifi ka futur sulmuesin francez të “Los Blancos” në listën e dëshirave për të transferuar sezonin që vjen. Me të ardhmen e Mbappe që ndodhet gjithnjë e më pranë Real Madrid-it, klubi parisien po mendon ta zëvendësojë me patriotin e tij, Karim Benzema.

Sulmuesi i Real Madrid ka shuar interesin e Neëcastle ku këta të fundit lëshuan zera interesimi për të dhe me shumë ngjasa do të jetë viti i fundit i kontratës së tij me klubin spanjoll./h.ll/albeu.com


Shtuar 8.11.2021 22:02