PSG i bashkohet gjuetisë për Vlahovic

Dushan Vlahovic është sulmuesi në modë , pasi ai është ‘9’ që premton të lëvizë më shumë miliona dimrin e ardhshëm. Ky është të paktën synimi i Juventusit, i cili nuk dëshiron të presë verën . Do të ishte një ‘bombë’, pasi do të duhej të paguanin nga 60 deri në 70 milionë euro për lojtarin. Ata nuk janë në Fiore për shkak të punës , pasi preferojnë të presin verën.

Nëse “Zonja e Vjetër” nuk e merr të tyren, do të kenë problem , pasi konkurrentëve tashmë të njohur City, Tottenham dhe Atletico, do t’i shtohet një shumë rrezikshme, PSG-jë.

Në Paris nuk i heqin sytë nga reprezentuesi serb, sipas ‘Gazzetta dello Sport‘, nëse Mbappe largohej dhe dështonin në përpjekjen për ta zëvendësuar me Haaland, i zgjedhuri do të ishte sulmuesi 21-vjeçar. Kjo e vendos Mauro Icardin në ekuacion, pa vend në Parc des Princes dhe planin B të bianconerëve. r.t/albeu.com


Shtuar 17.11.2021 08:49