PSG heq dorë nga mundësia e nënshkrimit me Salah

Mësohet se PSG ka hequr dorë nga mundësia e nënshkrimit me yllin egjiptian të Liverpoolit, Mohamed Salah.

Sipas mediumit të njohur ESPN, përfaqësuesi i Egjiptit ishte një objektiv kryesor për PSG gjatë verës së fundit.

Sidoqoftë, ardhja e Lionel Messit nga Barcelona në ditët e fundit të e ka parë PSG-në të ndryshojë strategjinë e transferimeve.

Ky transferimi thuhet se ka bërë që PSG të heqë dorë nga ndjekja e Salah dhe tani ata i kanë mbyllur derën përpjekjes për transferimin e sulmuesit të Reds në të ardhmen e afërt.

Salah ka më pak se dy vjet për të përfunduar marrëveshjen e tij aktuale me Liverpool, e cila vlen deri në veren e vitit 2013.

Kartoni i sulmuesit vlerësohet 100 milion euro në treg.


Shtuar 2.10.2021 17:54