PSG është gati t’i japë 6 milion euro në sezon sensacionit të Barcelonës

PSG thuhet se është i gatshëm t’i dorëzojë sensacionit të Barcelonës, Gavi, një kontratë të madhe me vlerë 6 milionë euro në sezon për ta tërhequr atë nga Camp Nou.

Sipas një raporti nga  El Nacional , Paris Saint-Germain janë të dëshpëruar për të nënshkruar mrekullinë e mesfushës së Barcelonës, Gavi në merkaton e verës dhe janë të përgatitur t’i japin atij një kontratë të shpejtë për ta joshur atë në Parc des Princes.

Gavi erdhi në radhët e  akademisë së famshme të Barcelonës,  La Masia , pasi iu bashkua klubit në vitin 2015 nga grupi i të rinjve të Real Betis. I dorëzuar në skuadrën e parë këtë sezon nga Ronald Koeman, 17-vjeçari nuk e ka kthyer kokën pas, duke u vendosur si një lojtar i përhershëm në krah për katalanasit.

Gavi shënoi golin e tij të parë për klubin në fundjavën 3-2 ndaj Elche këtë fundjavë të kaluar dhe ka luajtur në 21 ndeshje në të gjitha garat, duke dhënë tre asistime. Shkëlqimi adoleshent ka depërtuar gjithashtu në ekipin kombëtar spanjoll dhe ishte në gjendje të mirë gjatë finaleve të Ligës së Kombeve të UEFA-s në tetor. /albeu.com


Shtuar 22.12.2021 12:26