Prokuroria pa mëshirë, do 6 muaj burg për rebelin që goditi Payet

Tifozi që goditi yllin e Marseille, Dimitris Payet, në ndeshjen e ndërprerë me Lyon pret të mësojë vendimin e gjykatës.

32-vjeçari u ndalua menjëherë në stadium dhe rrezikon të burgoset. Prokuroria ka kërkuar 6 muaj burg për të.

Jo vetëm kaq, pasi organi i akuzës kërkon që ai të mos lejohet në stadiume për 5 vite. /h.ll/albeu.com


Shtuar 23.11.2021 19:25