Problemet me lojtarët, Monaco shkarkon Niko Kovacin?

Skuadra franceze e Ligue 1, Monaco ka shkarkuar trajnerin Niko Kovac, sipas burimeve të AFP të afërta me klubin.

Ish-trajneri i Bayern Munichu, Kovac, mori skuadrën franceze në korrik 2020, duke nënshkruar një kontratë trevjeçare me opsionin edhe për një viti tjetër.

Skuadra nga Principata përfundoi e treta sezonin e kaluar, por u eliminua në fillim të Ligës së Kampionëve dhe është e gjashta në Ligue 1, 17 pikë prapa liderit Paris Saint-Germain.

U raportuan gjithashtu për tensione midis 50-vjeçarit dhe anëtarëve të skuadrës duke përfshirë kapitenin Wissam Ben Yedder.

Sipas AFP, klubi ka vendosur të ndahet me trajnerin kroat shkaku i këtyre problemeve.

Kovac udhëhoqi më parë Bayern Munich, Eintracht Frankfurt dhe ekipin Kombëtar të Kroacisë.


Shtuar 30.12.2021 20:38