Premier League emëron trajnerin e muajit nëntor

Pep Guardiola është emëruar trajneri i muajit nëntor.

Menaxheri i Manchester Cityt udhëhoqi skuadrën për të fituar tre nga tre ndeshjet e muajit të kaluar, 2-0 në derbin kundër Manchester United, 3-0 në Everton dhe 2-1 në West Ham.

Ky është çmimi i 10-të për katalanasin, i cili ngjit David Moyes në vendin e tretë, pas Arsene Wengerit (15) dhe Sir Alex Ferguson (27)./h.ll/albeu.com


Shtuar 10.12.2021 19:36