Pogba ka një marrëveshje me Real Madridin, vishet “galaktik” verën e ardhshme

Siç ka mësuar në TodoFichajes, Real Madrid ka një marrëveshje  me Paul Pogba për të arritur në kryeqytetin e Spanjës verën e ardhshme. Kontrata e francezit me Manchester United skadon në qershor 2022 dhe ideja e lojtarit është ta përfundojë atë dhe të mbërrijë me letrën e lirisë në Santiago Bernabéu.

Kjo është formula e vetme që mund të bëjë të mundur ëndrrën e Pogba për të veshur ebluzën e bardhë pasi ai e di që Real Madrid do të shpenzojë gjithçka për Kyllian Mbappé.

Manchester United ka provuar disa herë që të rinovojë kontratën e tij, por gjithmonë gjendet refuzimi i lojtarit dhe klubit kanë filluar të patjetër të dhënë atë për të humbur. /albeu.com/


Shtuar 6.07.2021 14:00