Plot 9 gola, City poshtëron në derbi United

Derbi mes City dhe United ka dhuruar spektakël.

Skuadra e Pep Guardiolës ka mposhtur 6-3 skuadrën e Ten Hag në Etihad Stadium, shkruan albeu.com.

Sa i përket golave, për vendasit healizuan Foden dhe Haaland nga një hat-trick secili, ndërsa golat për Man United u realizuan nga Antony, dhe dy herë Martial.

Ndërkohë, Man City mban vendin e 2 me 20 pikë, 1 pikë më pak se Arsenali që mban kreun, ndërsa United renditet i 6 me 12 pikë. /G.D albeu.com/


Shtuar 2.10.2022 17:01

Tags: ,