Platini mbështet Superligën: Juve do ta mundë Ceferin, ja kush e fiton Euro 2020

“Për 50 vjet klubet kanë dashur të ndryshojnë formulën e Champions League. Ata pothuajse patën sukses, por tifozët dhe mediat reaguan dhe gjithçka u kthye. Njerëzit dhe shtypi kanë bërë atë që UEFA nuk ka qenë në gjendje të bëjë, mbajini klubet së bashku, tha Platini, shkruan Albeu.com.

Për mua, klubet kanë të drejtë të organizojnë turneun e tyre dhe të mos marrin pjesë në ngjarjet e menaxhuara nga UEFA dhe FIFA. UEFA është e përshtatshme. Kërcënimet ndaj Agnellit? Ai dhe Juve do të vazhdojnë të ekzistojnë, Ceferin do të mposhtet”, tha ish-kreu i UEFA-s.

Kështu ish-presidenti i UEFA-s Michel Platini në një intervistë të gjatë me Il Giornale në të cilën ai gjithashtu foli dhe për Kampionatin Evropian i cili do të fillojë më 11 qershor: “Franca është me e favorizuar për Euro 2020, përfundoi ai. /albeu.com/


Shtuar 9.06.2021 17:24