Platini kallëzim penal kundër Infantinos

Michel Platini ka bërë kallëzim penal kundër presidentit të FIFA-s.

Ish-kreu i UEFA-s akuzoi Gianni Infantino për “tregti me ndikim”. Platini tha gjithashtu se ish-drejtori ligjor i FIFA-s, Marco Williger, ishte bashkëpunëtor i Infantinos në këto veprime.

Platini iu drejtua prokurorisë franceze me kërkesën për të marrë në pyetje Infantino, Williger dhe katër persona të tjerë për këtë çështje.

Infantino ka punuar në UEFA në poste të ndryshme gjatë presidencës së Platinit të sindikatës. /albeu.com/


Shtuar 5.04.2022 18:13