Plasin polemikat: Ishte penallti për Milanin, si nuk e dha pasi shkoi te VAR?

Polemika pas ndeshjes Milan-Napoli 0-1. Episodi i fundit, Bakayoko-Theo Hernandez u pa te VAR nga arbitri Pasqua, por ky i fundit vendosi se kontakti nuk ishte i fortë.

“Kur shkon te VAR ajo është penallti”, komentoi Fabio Caressa te Sky Sport, ashtu si edhe Di Canio, ish-futbollisti: Në Itali ajo është penallti, duke parë se si jepen të tjerat”.

Ish-arbitri Mauro Bergonzi foli për episodin e dyshimtë të Milan-Napoli në Maracana Show të TMW Radio:

“Penallti për Milanin? Po! Bakayoko nuk e merr topin por godet Theo Hernandez. Ishte një episod i qartë dhe të qenit një gabim i qartë dhe i dukshëm! VAR e bëri detyrën duke thërritur arbitrin që më pas nuk e dhaai mund të vendoste në mënyrë të pavarur shkallën e kontaktit. Nëse u dha penalltia e kontaktit Fazio-Calabria në Roma-Milan, kjo është edhe më shumë penallti”.

 


Shtuar 14.03.2021 23:44