Pjesë e kombëtares spanjolle për Euro 2020, Azpilicueta: Jam i gatshëm të luaj kudo që më thotë Enrique

Mbrojtësi i Chelseat dhe Spanjës, Cesar Azpilicueta ka folur para ndeshjes me Portugalinë.

 

Spanja do të përballet me Portualinë në kuadër të një miqësore para ndeshjeve të Kampionatit Evropian, “Euro 2020”.

Azpilciueta ishte duke folur në konfefencën për shtyp para ndeshjes, ku ka  treguar gatishmërinë e tij që të luaj kudo që i kërkohet.

“Kam luajtur në pozicione të ndryshme në karrierën time me tre apo katër mbrojtës, kështu që jam plotësisht i gatshëm të luaj kudo që më kërkohet”, deklaroi Azpilicueta.

Spanja dhe Portugalia do të përballen nesër në orën 19:30.


Shtuar 3.06.2021 19:13