Pjanic largohet nga Barcelona dhe bëhet me ekip të ri

Miralem Pjanic është larguar nga Barcelona dhe zyrtarisht është lojtari më i ri i Sharjah FC, Emirate.

Ish-lojtari i Romës dhe Juventusit ka një kontratë dy vjeçare me klubin arab dhe me opsionin e zgjatjes për një vit tjetër.

Klubi i Sharjah e ka zyrtarizuar boshnjakun në Twitter me një shkrim./ h.ll/albeu.com


Shtuar 7.09.2022 19:07