Pirlo optimist: Mendoj se e kam bërë punën time 100%

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo ka deklaruar se në një farë mënyre ai ka arritur objektivat e klubit dhe të tij.

Juventusi arriti të sigurojë kualifikimin në Ligën e Kampionëve në ndeshjen e fundit, dhe kjo falë gabimit të Napolit i cili barazoi me Veronan.

 

Sidoqoftë, “Bianconerët” arritën fitore bindëse dhe u kualifikuan në Ligën e Kampionëve. Pas ndeshjes, trajenri Adnrea Pirlo u shpreh se ai kishte dhënë maksimumin dhe pjesërisht i kishte arritur objektivat e tij dhe të klubit.

 

“Mendoj që kam bërë punën time 100%, duke kërkuar të jap maksimumin”, tha ai.

“Nëse punoni në Juventus keni një objektiv, të fitoni”, shtoi ai.

“Ia kemi arritur pjesërisht, por besoj që objektivat e mi dhe të klubit janë arritur”, deklaroi Pirlo.

Shtuar 24.05.2021 08:43