Piers Morgan sugjeroi që argjentinasit që nuk e takojnë Messin mendojnë se Maradona është më i miri

Gazetari dhe prezantuesi britanik Piers Morgan tha se ai e konsideron Diego Maradona futbollistin më të mirë në historinë e Argjentinës.

“Popullsia e Buenos Aires është 15 milionë njerëz. Vetëm katër prej tyre i dolën Messit. 11 milionë të tjerë qëndruan në shtëpi sepse, si unë, ata mendojnë se Maradona është ende lojtari më i mirë argjentinas?”, shkruan Morgan në rrjetet e tij sociale.

Sipas vlerësimeve paraprake, 3 deri në 4 milionë njerëz dolën në rrugët e Buenos Aires. Ata bllokuan shumicën e rrugëve dhe paralizuan trafikun.

Më 18 dhjetor, kombëtarja e Argjentinës mposhti skuadrën franceze në finalen e Kupës së Botës 2022 (3:3, 4:2 në penallti) dhe fitoi trofeun për herë të tretë.

Për nder të kësaj ngjarjeje, Presidenti Alberto Fernandez nënshkroi një dekret që shpalli 20 dhjetorin ditë pushimi. /G.D albeu.com/


Shtuar 20.12.2022 21:00