Phil Jones kërkohet nga 13 ekipe

Phil Jones nuk ka luajtur një ndeshje zyrtare për United për 22 muaj. Problemet e përjetshme të lëndimeve e kanë larguar atë nga skuadra dhe që nga janari 2020, në një përplasje kundër FA Cup Tranmere Rovers.

Djajtë e Kuq u përpoqën për të shitur atë  verën e kaluar, por paga e tij e lartë e ka penguar atë. Megjithatë, në janar ata do të provojnë sërish dhe sipas  The Sun nuk do të mungojnë ofertat pasi janë deri në 13 skuadra të interesuara!

Dy prej tyre do të ishin nga Premier League, Watford dhe Newcastle. Ndërsa një i tretë do të ishte Derby County, i cili po lufton për të mbetur në Champions. Mbështetësi i tij i madh me Rams është Wayne Rooney, tani menaxheri i Jones dhe ish-shoku i skuadrës në United. Problemi, po, është gjendja ekonomike e ekipit, fakt që e vështirëson marrjen e pagës së protagonistit tonë. Nëse Preston e ka humbur vendin e tij në Mançester, ai ka deri në 13 ekipe të gatshme për t’i dhënë një shans 29-vjeçarit të tij.

Operacioni do të jetë i huazuar gjatë pjesës së dytë të sezonit. Qendërmbrojtësi përfundon kontratën e tij në qershor të vitit 2023, kështu që përdorimi i huazimit si trampolinë do t’i shërbente United në përpjekje për të gërvishtur një fitim ekonomik me shitjen e tij në verë , pasi tani është e paimagjinueshme të bëhet një gjë e tillë pas kalvarit të lëndimeve të fundit. r.t/albeu.com


Shtuar 8.11.2021 09:14