Përveç Mbappes, Neymar është përplasur për penalltinë edhe me Cavanin

Nuk është hera e parë që Neymar përplaset për penalltitë. Në vitin 2017, ai u bashkua me Edinson Cavanin kundër Lyon, fillimisht nga një goditje dënimi dhe më pas nga një penallti. Ishte braziliani ai që ekzekutoi goditjen e lirë më pas dhe Cavani e ekzekutoi penalltinë, pavarësisht kërkesës së Neymar, uruguaiani nuk ia dha penalltinë. Dhe Edinson nuk shënoi.

Pas asaj ndeshje, dhoma e zhveshjes ishte e nxehtë. Sipas L’Equipe, Cavani dhe Neymar pothuajse u grindën për një bonus golashënuesi më të mirë. Në kontratën e Cavanit kishte një klauzolë që ai duhej të merrte rreth 1 milion euro nëse do të bëhej lider në golat në Ligue 1 për sezonin, për të njëjtën luftoi Neymar.

Braziliani dyshohet se madje i kërkoi drejtuesve të PSG-së të shiste Cavanin, por kjo nuk ndodhi, dhe më vonë Cavani dhe Neymar u pajtuan dhe madje i dhanë njëri-tjetrit topin në mënyrë sfiduese kur ishte e nevojshme të gjuanin nga 11 metra.

Tani një tjetër keqkputim kja lindur mes Neymar dhe  është shumë herët. /albeu.com/