Përse Leao ishte në “Allianz Stadium”?

Rafael Leao ndoqi dje nga afër ndeshjen mes Juventusit dhe Lazios në Allianz Stadium sepse ishte i ftuar nga miku i tij Moise Kean.

Ajo shkaktoi befasi për shumë dashamirës të Serisë A, pavarësisht se Torino nuk ishte shumë larg Milanit.

Disa tifozë të Juventusit madje shpresonin se kjo mund të çonte në një transferim të mundshëm gjatë verës, por sipas Daniele Longo të Calciomercato.com, nuk ka arsye të çuditshme pas udhëtimit të Leaos në Torino.

Leao është golashënuesi më i mirë i Milanit këtë sezon, me 14 gola në 41 paraqitje në të gjitha garat. /albeu.com/

Shtuar 17.05.2022 16:08