Përfundon dënimi, McKennie, Dybala dhe Arthur rikthehen në stërvitje me Juventusin

Paulo Dybala, Weston McKennie dhe Arthur janë rikthyer me grupin.

Dybala, McKennie nuk janë grumbulluar në ndeshjen ndaj Torinos nga Pirlo pas skandalit të darkës dhe thyerjes së rregullave anti-COVID-19.

Futbollistët u suspenduan nga klubi për shkeljen e rregullave anti-COVID-19, pasi dihet që Italia është në karantinë për festat e pashkëve.

Sipas “Tuttomercatoweb”, tani, ky dënim ka përfunduar, pasi treshja janë rikthyer në stërvitje me shokët e skuadrës pas ndeshjes me Torinon dhe tani janë të gatshëm për ndeshjen me Napolin të mërkurën.


Shtuar 4.04.2021 15:20