Për herë të parë, Messi tregon si e mësoi lajmin e “divorcit” me Barçën

Për Leo Messin dita e djeshme kishte një agjentë shumë të ngarkuar në Parc des Princes.

Përveç konferencës së prezantimit të tij, nënshkrimi me PSG-në, ai dha një sërë intervistash për të zbuluar arsyet që e çuan atë në Paris.

Por një rrëfim i veçantë i ylli argjentinas ishte ajo me BBC ku zbuloi, se si e mori vesh që ai nuk do luante për Barcelon këtë sezon.

‘Babai im erdhi në shtëpi. Ai kishte shkuar në mëngjes për të takuar Laportan. Kur ai u kthye më tregoi se nuk kishte arritur të vendoste marrëveshje dhe unë nuk do isha më pjesë e shkuadrës. Pas kësaj unë duhej të përgatitesha se si do t’i tregoja Antonelës dhe më pas fëmijëve. Pasi i tregova Antonelës, qamë së bashku . Në fund vendosëm se si do tu tregonim fëmijëve, pasi në dhjetor ne u thamë atyre që do të vazhdonim të qëndronim në Barcelonë dhe kjo gjë do të ishte një goditje për ta, veçanërisht për Thiagon (i biri). Pastaj të gjithë e dinë se çfarë ndodhi’.

Lidhur më mënyrën se si ai komunikoi me Neymar, Pleshti u shpreh:

‘Kur babai im foli për herë të parë me Leonardon, Ney e dinte. Ne folëm si me Di Maria dhe Paredes. Ata hapën dyert për mua me dëshirën që të bëhet’.

Kujtojmë që në konferëncën për shtyp Messi u shpreh se një nga aryset për të luajtur me Paris Saint Germain kishte qënë Neymar, Di Maria dhe Paredes.


Shtuar 12.08.2021 12:18