Pepe: Një arbitër argjentinas sot ishte i papranueshëm, jepini kupën Messit

Mbrojtësi portugez Pepe foli ​​pas ndeshjes për eliminimin nga Maroku duke nisur akuza të rënda në drejtim të Facundo Tello dhe FIFA.

Për mbrojtësin e Portos, një arbitër argjentinas në ndeshjen e sotme kundër Marokut ishte e papranueshme.

“Është e papranueshme që sot një arbitër argjentinas të gjykojë pas asaj që ndodhi dje, me Messin që ankohej. Pas asaj që pashë sot ata mund t’i japin Argjentinës titullin”,- u shpreh Pepe, pas ndeshjes.


Shtuar 10.12.2022 19:28