Pedro Porro, lamtumirë City

Pedro Porro, një nga sensacionet e Portugalisë, ku në disa raste është votuar si mbrojtësi më i mirë i muajit, është vetëm një firmë larg lamtumirës së Manchester City-t.

Sipas ‘Record’, spanjolli, e cila nënshkroi për qytetarët në vitin 2019, do të jetë një lojtar i ri për të gjitha qëllimet sportive sapo të kristalizohet operacioni.

.Raporti shpjegon se ekipi portugez do të tërheqë këmbëzën për të aktivizuar opsionin e blerjes prej 8.5 milionë euro që përmban marrëveshja e huazimit. Ai do të ketë një klauzolë blerjeje prej 45 milionë dhe City ka një opsion rikthimi prej 20 milionësh. /albeu.com


Shtuar 2.11.2021 14:56