Pedri, fituesi i Trofeut Kopa 2021

 

Talenti spanjoll i Barcelonës, Pedri ka fituar Trofeun Kopa 2021.

Pedri mposht anglezët Bellingham dhe Greenëood , gjermanin Musiala dhe portugezin Nuno Mendes.

“Kohët e fundit kam mbushur 19 vjeç dhe kjo është mënyra më e mirë për të festuar. Faleminderit Barçës, njerëzit që më kanë mbështetur, kapitenët si Messi. Faleminderit për atë që më ndihmove. Unë dua t’ia kushtoj çmimin familjes time. Dua t’i kushtoj një përmendje të veçantë La Palmës, e gjithë mbështetja do të jetë e mirëpritur. Faleminderit”, kanë qenë fjalët e Pedri/albeu.com


Shtuar 29.11.2021 20:54