Pavarësisht mërzitjes së CR7, Santos nuk largohet nga Portugalia para Play Off-it në mars

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, nuk do ta lërë postin e tij përpara ndeshjeve play-off të Kupës së Botës marsin e ardhshëm, sipas raporteve, pavarësisht se kapiteni i tij Cristiano Ronaldo është dukshëm i zemëruar me trajnerin e tij pas humbjes së tyre të tmerrshme 2-1 ndaj Serbisë.

Shpresat e tyre për të arritur në Katar vitin e ardhshëm tani varen nga një fije, pasi shpërthejnë mundësinë për të përfunduar në krye të një grupi relativisht josfidues me Serbinë, Irlandën, Luksemburgun dhe Azerbajxhanin, duke rritur presionin ndaj Santos.

Por 67-vjeçari nuk do të shkojë askund përpara se skuadra të ketë një shans për të shpenguar veten në play-off, pretendon gazeta portugeze A Bola, me faqen e tyre të parë që lexon ‘Fernando Santos Seguro’, që do të thotë “i sigurt”. r.t/albeu.com


Shtuar 16.11.2021 12:00